• Wix Facebook page
  • Wix Facebook page
     052-4790654    |    clarisa@clarisateitel.co.il

 

     052-4790654    |    clarisa@clarisateitel.co.il

 

הגיע "זמן מדבר”...
את ההכרות הראשונית שלי עם המדבר עשיתי לפני כמה שנים באמצעות שלומי סנדק. נסעתי לאוהל שלו אי שם דרומית לשדה בוקר וביליתי שם יומיים וחצי בתוך קבוצה מקרית של 20 אנשים זרים במדיטציות ושלל פעילויות אחרות. יד המקרה או לא, ההמצאות שלי שם עשתה הבדל משמעותי ביותר בחיי והפכה אותי לימים ( בין השאר) לשותפתו של שלומי בהנחייתן של אותן סדנאות. עכשיו , כשאני מנחה את אותן הסדנאות משלי, אני שומעת מהמשתתפות המדהימות שפוקדות את האוהל את מה שהשמעתי אני בזמנו
“ מתי זה קורה שוב?”
מהו סוד הקסם של המדבר שמושך אליו כל כך הרבה אנשים? מהו הדבר שמשתתפי הסדנא רוצים ממנו עוד, ועוד בשני מועדים בשנה, כל שנה? מדוע מי שלא יוצא לה להצטרף מרגישה החמצה? ומדוע עובר המון זמן מסתיו לאביב ומהאביב לסתיו?
אני לא יודעת אם אוכל לענות על כל השאלות, אך לחלקן גיבשתי תיאוריה לא רעה בכלל...:
באורך החיים הקיים היום ובסביבת המחייה שלנו, יש המון רעש. התקשורת למיניה, ההמולה ברחובות, הרדיפה אחר ההישגים וההספקים, ילדים, בעל, אישה, משכנתא ועוד מני טובין אחרים. היום, אחרי שלמדתי דבר אחד או שניים על דרך פעולתו של המוח, אני יודעת שעל הרעשים הללו ניתן לשלוט ולחולל תחושות טובות בכל רגע נתון ללא כל קשר לסובב אותנו. ויחד עם זאת אנחנו לא מוותרים על חופשה, עיסוי או כל פסק זמן אחר שמעניק את השקט אחריו אנחנו מחפשים.
וזה מה שהמדבר נותן. שקט. אין דבר וחצי דבר בין האדם לכוכבים, בין האדם לשמש, בין האדם לאדמה. כל הרעשים הסביבתיים המלכותיים משתתקים באחת. הקסם הבראשיתי מתגלם בהוד רוממותו וכל מה שחסר זה שאברהם אבינו יגיח מעבר לגבעה.  כשחושבים על זה לעומק, לא פלא שעם כל השקט ששרר בתקופת המקרא כל כך הרבה אנשים שמעו כל כך הרבה את אלוהים. אז אם כבר דאגנו לתפאורה המתאימה, הצעד הבא המתבקש הוא להשתיק את הרעשים הפנימיים, כלומר המחשבות. אנחנו דואגים לתפאורה, אתם תדאגו לעלות על הבמה ולשחק את משחק השקט שלכם.
איך עושים את זה? אחת הטכניקות שנמצאה על ידי כמתאימה ביותר לעניין היא המדיטציה או כפי שהאקדמיה ללשון העברית החליטה לקרוא לזה: חירגון...
מדיטציה (חירגון) היא לא מילה גסה
...היא בסך הכל כלי טכני להרגעה, להרפיה, להגברת יכולת הריכוז, להשתקת המחשבות ולהגברת הסיכוי לשמוע את *אלוהים... בזמן תרגול המדיטציה גלי המוח עוברים לפעילות בגלי אלפא. שלב אחד לפני ההרדמות. ההכרה המודעת (“השומר בבוטקה” על פי יוסי קדמי) נרגעת ונאלמת עד לנקודה של אי קיום בעצם. זהו המקום בו תת המודע נכנס לפעולה ומתפנה מקום לכניסה של ידע חדש שמקורו אחר מהתבונה המוכרת לנו.  
במצבי לחץ המוכרים לנו הכל מתכווץ. מצב של אפס זרימה. המדיטציה על מגוון פניה, מרפה, מרחיבה ומאפשרת זרימה חופשית של אנרגיות בגוף ובתוך כך שיפור ניכר באיכות החיים בשלושת הרבדים החשובים לקיומינו:
1.ברובד הרגשי-נפשי: היצירתיות עולה, יכולת הריכוז מתגברת, ישנו איזון בין הגוף לנפש, משתחררים מתחים, משחררים רגשות שליליים.
2.ברובד הפיזי: ישנה השפעה חיונית על מערכת העצבים, על השרירים ומחזור הדם וישנה עליה בתפקודי הגוף כולו.
3.וברובד הרוחני: משתפרת היכולת העל-חושית  והאינטואיציה מתפתחת.
אז מה יהיה לנו בסדנאות במדבר?


ניחשתם נכון...מדיטציות! אבל לא רק...נחווה תהליכים, ניקח חלק בטקסים, נשתמש בגוף, במיתרי הקול, באומנות, במוזיקה, בשקט, בחבריות חדשות ובקשרי נשמה עתיקים...
 
מי שחשה הדהוד בלבה הלוחש לה:
“הגיע זמן מדבר...”
מוזמנת להצטרף למעגל הולך וגדל של בנות מדבר לדורותיהן בסבב הקרב של סדנאות ...

 

אהבה גדולה,
קלריסה טייטל
 
* אלוהים הוא כל דבר שאתם קוראים לו אלוהים. זה יכול להיות בורא עולם או לחילופין הקול הפנימי האישי שלכם. או כל דבר אחר.